Dla dzieci

Z żartem przez świat – Agnieszka Frączek „Śmiechu warte”

śmiechu warteKsiążki dla dzieci, które sprawiają że nasze latorośle choć na chwilę zapominają o bożym świecie, są magiczne. Jedną z takich magicznych właśnie książek, choć z magią nie mającą wiele wspólnego jest Śmiechu warte Agnieszki Frączek, znanej i cenionej pisarki, a także językoznawcy.

Cóż zadziwić może w wierszykach z pozoru zwyczajnych? I czy wykształcony językoznawca z tytułem doktora potrafi przemówić językiem dziecka? Otóż tak. Agnieszce Frączek udało się połączyć niemożliwe – olbrzymią wiedzę na temat języka z zabawą, dowcipem i językowymi żartami. Oczywiście zarówno forma, jak i treść dostosowane są do wieku dzieci dla których przeznaczona jest ta książka, znaleźć można w niej jednak prawdziwe perełki.

                Mnie najbardziej urzekł humor. Śmiało się moje dziewczę, śmiałam się ja. I choć na czytanie wybrałam porę układania się do snu, nie przeszkodziło to w niczym. Primo – przeczytałyśmy od deski do deski (książka jest krótka i szybko się czyta), secundo – młoda zasnęła szybko po odłożeniu książeczki i w doskonałym humorze. Nic dodać, nic ująć.

                Olbrzymim atutem tej książki, bez którego nie byłaby ona w pełni doskonała, są zabawne ilustracje. Adekwatne do treści ilustracje Macieja Szymanowicza dopełniają tylko całość, tworząc bardzo zgrabną i harmonijną wesołą opowieść o przeróżnych zwierzach, sytuacjach, świecie i wszechświecie.

Część wierszyków, to spore wyzwanie logopedyczne. Zapewniam, że nie tylko dla dzieci. Wielokrotnie niemal połamałam swój język, a przecież to połamańce dla dzieci. Jak widać, autorka zadbała pod tym względem i o dopieszczenie rodziców. Świetna zabawa, która z pewnością rozbawi i was i śmiejące się z was do rozpuku dziecko

Śmiechu warte Agnieszki Frączek polecam z całego matczynego serca. Są lekkie i przyjemne, a tytuł jest niezwykle adekwatny do treści. Zatem miłej lektury życzę i mnóstwa śmiechu, bo śmiech to zdrowie.

literatura

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s