Bajka/Baśń/Dla dzieci

Beata Krupska – Sceny z życia smoków

ScenyBajki potrafią wywrzeć wpływ na całe życie. Te najpiękniejsze będą towarzyszyć nam od dzieciństwa, przez długie lata, nawet wówczas kiedy sami stajemy się rodzicami i swoim dzieciom chcemy uchylić nieba. Wówczas na nowo sięgamy do ukochanych bajek, których sami słuchaliśmy i czytaliśmy będąc dziećmi. Czasem odkrywamy też nieznane nam wcześniej historie, które zaczynamy darzyć takim samym sentymentem, jak te z własnego dzieciństwa i chętnie czytamy je swoim dzieciom, a łza sama kręci się w oku…
Jedną z takich bajek właśnie jest zbiór historii Beaty Krupskiej Sceny z życia smoków. To historie, które urzekną was od pierwszej chwili, a magia ta będzie trwać i trwać.

Sceny z życia smoków, to historie w piętnastu odcinkach, które przeznaczone są nie tylko dla dzieci. To bajki niezwykłe, opowiadające o równie niezwykłych bohaterach, którzy niepodobni są do żadnego innego znanego smoka. To smoki noszące termos z zupą ogórkową na szyi, a na języku mnóstwo złośliwości. Choć ludzi nie lubią i od nich stronią, ci jeśli poznają opowieści o zielonych bohaterach z całą pewnością smoki polubią.

Dużym atutem Scen… jest humor, który tryska od smoczego jęzora aż po ogon. Złośliwość bowiem i zgryźliwość to tutaj atut, który rozśmieszyć może nieraz do łez. Wraz z pięknymi i wesołymi ilustracjami Zbigniewa Larwy, książka tworzy nieprawdopodobnie piękny zbiór, który urzeknie niejednego czytelnika. Zwłaszcza, że wielokrotnie w kapryśnych i nieco marudnych smokach zobaczyć będziemy mogli samych siebie i swoje dziwactwa… Mnóstwo pozytywnych bohaterów, o bardzo wyrazistych charakterkach, to również olbrzymi magnes, który sprawia, że chcemy poznawać przygody Żaby, Zygmunta czy Makrucheni. A fakt, że jeszcze przy tym da się pośmiać sprawia, że książka ta może stać się jedną z ulubionych lektur w dziecięcej biblioteczce. Ja w każdym razie polecam. I idę gotować ogórkową!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s