Bajka/Baśń/Dla dzieci

Marzenie każdej dziewczynki – Sophie de Mullenheim, Claire Gaudriot „Szkoła dla wróżek”

amelkaKtóra mała dziewczynka nie kocha wróżek? Prawdopodobnie nie znajdzie się ani jedna. Bo dzieci, a szczególnie dziewczynki, kochają dobre wróżki, które potrafią zaczarować świat.

A wróżka Amelka, bohaterka serii Mała wróżka Amelka Sophie de Mullenheim i Claire Gaudriot, to szczególna czarodziejka, która nie tylko wykorzystuje magię, ale która w dodatku jest … detektywem.

Tym razem autorki serii zapraszają wszystkie dzieci do szkoły. Nie jest to jednak zwykła szkoła, a Szkoła dla wróżek.

                Jak w każdej książce o Amelce, będzie magicznie, kolorowo i bardzo optymistycznie. Dziewczynka z dużym entuzjazmem podejmie trud nauki w szkole dla wróżek, poznając nowe czary i sztuczki. Zdobędzie też nowe koleżanki i spotka fantastyczne nauczycielki dzięki którym dzień w szkole będzie jeszcze przyjemniejszy! Nie zapomni jednak o swoim najwierniejszym druhu, Guciu, który poczuje się nieco zazdrosny o swoją przyjaciółkę.

                Szkoła dla wróżek przeniesie każdą dziewczynkę do pięknego świata magii, gdzie każde dziecko będzie miało okazję dowiedzieć się, jakie korzyści płyną z nauki i poznawania nowych osób. To książka, która ma olbrzymi walor edukacyjny, przekazując dzieciom masę pozytywnych emocji i ucząca je radzić sobie w nowych sytuacjach. Pomoże też pokonać lęk przed pójściem do szkoły!

Książka jest piękna i barwna dzięki treściom które przekazuje, a jednocześnie dzięki pięknym ilustracjom, które odzwierciedlają każdą historię.

Amelka jest kapitalną książką do czytania w ciągu dnia, ale i świetnie nadaje się do czytania przed snem. Dzięki ciepłej historii, pełnej pozytywnych emocji przeniesie dzieci w krainę snów, pięknych i bajecznie kolorowych, jak każda historia o małej wróżce.

Serdecznie polecam wszystkim mamom, poszukującym wartościowych i ciekawych książek dla swoich córek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s