Bajka/Baśń/Dla dzieci

Sophie de Mullenheim, Claire Gaudriot – Mała wróżka Amelka. Nocne strachy

nocne strachy„Mamo! Tato! Boję się!” Słyszeliście to już nie raz? Z całą pewnością tak, jeśli w swoim inwentarzu możecie doliczyć się choć jednej sztuki młodego człowieka. Z pewnością też strach dziecka spędzał wam sen z powiek i niejeden raz zastanawialiście się, jak wygnać irracjonalne lęki z dziecięcej głowy.

Jeśli nadal borykacie się z tym problemem, chcecie oswoić swojego maluszka z nocnymi dźwiękami i udowodnić mu, że wcale nie są one straszne, złapcie za książkę z serii Mała Wróżka Amelka „Nocne strachy” Sophie de Mullenheim. Przekonacie się, że warto. A wasze dziecko przekona się, że nie taki diabeł straszny…

      Mała Wróżka Amelka, to cykl bajecznie kolorowych książeczek dla dzieci. Szczególnie upodobają ją sobie dziewczynki, lubujące się we wróżkach, elfach, księżniczkach i innych wdzięcznych bajkowych postaciach, choć i mali chłopcy uśmiechną się na widok wesołej buzi Amelki. Ta sympatyczna wróżka stawia czoła wszelkim niedogodnościom stającym na jej drodze. Jak na detektywa przystało, nie straszne są jej nocne strachy, choć stop! Nie straszne są jej, odkąd wraz z Guciem przeprowadzi dochodzenie w tej sprawie!

Trudności na które natkną się bajkowi bohaterowie, a o których usłyszą dzieci, pokryją się z przeciwnościami losu, jakie w swoim młodym życiu nie raz i nie dwa staną na drodze każdego małego chłopca i małej dziewczynki. Dlatego wraz z Amelką dzieciaki raźnie przejdą przez życie i uwolnią się od swoich lęków.

      W tej części, bohaterowie książki – Amelka i jej przyjaciel Gucio, jak zdążyłam wyprzedzić już fakty, szukają sposobu na przełamanie strachu przed nocą i ciemnością. Dzięki nim dzieci śledzące ich przygody oswoją się z nocą i jej odgłosami. Książka uczy jak przełamywać własne obawy i strach, ukazuje przy okazji ich irracjonalność, ale traktując problem jak najbardziej poważnie. Tak, by dzieci poczuły, że ich lęki nie są głupstwem i że przez dorosłych traktowane są z całą powagą.

Książka napisana jest prostym językiem, który trafi do dzieci. Będzie dla nich zrozumiały, a zarazem pokaże, że ich sprawy traktowane są poważnie, nie zaś traktowane z przymrużeniem oka  lekkim politowaniem.

Dużym atutem „Nocnych strachów” jest piękne wydanie książeczki, w twardej oprawie, z kolorowymi, ładnymi ilustracjami.

Amelka na wiele wieczorów może stać się ulubioną bajką dziecka. Warto czytać ją przed zaśnięciem, przede wszystkim w związku z jej walorem edukacyjnym i terapeutycznym. Szczerze polecam, zwłaszcza że połączono tu przyjemne z pożytecznym, w dodatku pięknie oprawiając graficznie.

publicat

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s