Dla dzieci/Edukacyjne/Hobby

Maluszkowy świat – dom. Kolorowanki z naklejkami

 maluszkowy świat - domKażde dziecko, to mały artysta. Większość uwielbia malować, kleić, kolorować, wycinać, etc. Nawet te najmniejsze, które dopiero uczą się jak trzymać kredkę, czy jak nalepić naklejkę. Możliwość tworzenia daje im niesamowitą frajdę, wbijając w dumę. Dlatego ważne jest, by pozwalać dzieciakom rozwijać wszelkie talenty, w tym i plastyczne już od najmłodszych lat.

By sprostać potrzebom i umiejętnościom młodego człowieka, na rynku księgarskim pojawia się cały szereg ćwiczeń, książeczek, zeszytów, które pozwolą dzieciom rozwinąć skrzydła. W serii „Maluszkowy świat”, ukazała się kolorowanka z naklejkami zatytułowana „Dom”. Przeznaczona jest dla bardzo małych dzieci, bo już dwuletnich. Zawiera szereg obrazków do kolorowania oraz 20 sporych rozmiarów naklejek, w sam raz do zabawy dla małych paluszków.

Książeczka wydana jest bardzo estetycznie. Zaokrąglone boki, ładne obrazki i kolorowe naklejki cieszą oko. Książeczka prezentuje przedmioty oraz miejsca, które znaleźć można w każdym domu: kuchnię, łazienkę, sypialnię, krzesło, stół, czy łóżko. Jednocześnie z kształtowaniem umiejętności manualnych dziecko rozwijać może zasób swoich słów, oczywiście przy zaangażowaniu się rodzica we wspólną zabawę. Z resztą pomoc rodzica, czy opiekuna jest tu nieodzowna. Musi on pomóc dziecku w wykonaniu trudniejszych czynności, wyjaśnić na czym polegają poszczególne zadania.

Dodatkowym atutem „Maluszkowego świata” są podpowiedzi dla rodziców i dzieci do rozmaitych wspólnych zabaw i gier, które można wprowadzić do swojego grafiku, np. zabawa w kotka.

            Książka jest bardzo dobrze przemyślana. Zabawa nie przysporzy maluchom problemów. Niezbyt skomplikowane zadania typu naklejanie w odpowiednim miejscu, czy kolorowanie to dla dwulatka nie taka prosta sprawa. Jednak dzięki dużemu formatowi naklejek, czy grubemu obrysowi ilustracji, dziecko pokona każdą przeszkodę i chętnie rozwijać będzie swoje zdolności manualne.

Zachęcam zatem do zaopatrzenia swojej pociechy w „Maluszkowy świat” i odkrywania jego uroków wspólnie.

zielona sowa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s