Dla dzieci/Edukacyjne/Inne

Marta Kotecka „Akademia przedszkolaka. Dwulatek”

akademia przedszkolaka cz.2Jesień nie sprzyja długim zabawom na dworze. Zimno i siąpiący deszcz odstraszają rodziców, przejętych z powodu wiszących w powietrzu zarazków. Wizja przeziębienia, grypy, czy innego ustrojstwa brzmi dość groźnie i poważnie. Dlatego na deszczowe dni polecam, by wraz z maluchem pozostać w domu i spędzić wspólnie i miło czas. Po zabawach ruchowych dobrym pomysłem na wyciszenie malucha będzie sięgnięcie po książeczkę, wspierającą jego rozwój umysłowy.

Moja dzisiejsza propozycja, to książka w opracowaniu Marty Koteckiej „Akademia przedszkolaka. Dwulatek”. Książka dla wszystkich dwulatków i ich opiekunów. Oczywiście, jeśli wasza pociecha ma więcej niż dwie wiosny, nic straconego. Wydawnictwo Papillon przygotowało książki również dla trzy-, cztero- i pięciolatków. Znaleźć można zatem dla dzieciaków propozycje gier i zabaw edukacyjnych odpowiednich dla ich rozwoju intelektualnego, na każdym etapie przedszkolnym (i wcześniejszym).

„Dwulatek…” to ćwiczenia, które dopasowane są do wieku dziecka. Zawierają to, co dzieci lubią najbardziej: kolorowe ilustracje, minimum tekstu, maksimum zabawy, naklejki, kolorowanki, etc. Rodzicom z kolei autorka podpowiedziała kilka sposobów na to, jak uatrakcyjnić maluchowi (i sobie) wspólnie spędzany czas. Dzięki ciekawym propozycjom zabaw i gier, zarówno maluchy, jak i ich rodzice będą mieć okazję do mnóstwa śmiechu.

Różnorodność zabaw sprawia, że nawet najbardziej kapryśny maluch chętnie „rozwiązywał” będzie postawione przed nim zadania. Kolorowanie, szukanie elementów, naklejanie, opowiadanie o ilustracjach, znajdowanie różnic, to tylko niektóre z możliwości, jakie daje dzieciom i rodzicom książeczka. To doskonale przemyślana i opracowana propozycja edukacyjna, po której łatwo będzie poruszać się rodzicom, dzięki specjalnym oznaczeniom zadań. Są więc tutaj zadania pobudzające ruchowo, usprawniające zdolności manualne, angażujące pamięć i myślenie, pobudzające rozwój mowy i usprawniające narząd mowy, kształtujące spostrzegawczość, rozwijające słuch.

                Całość prezentuje się całkiem nieźle. Książeczka jest ładna graficznie, czytelna (tekst przeznaczony jest dla rodziców, nie dla dziecka!), ćwiczenia są oznaczone symbolami, wskazującymi jakie cechy rozwija zadanie.

Polecam serdecznie, bo to rewelacyjna książeczka, która pomoże zarówno dziecku jak i jego rodzicom.

publicat

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s