Dla dzieci/Hobby/Inne

Do serca przytul kota, psa – „Zaopiekuj się mną. Album z naklejkami”

Zaopiekuj_sie_mna_Album_z_naklejkami_1_d

Wszystkim rodzicom, których pociechy wkraczają właśnie w etap uwielbiania psów i kotów polecam serię „Zaopiekuj się mną” Zielonej Sowy. Ja swojej niespełna 1,5-rocznej córce mimo pewnych wątpliwości dałam do ręki „Album z naklejkami 1” i muszę przyznać,  że był to pomysł trafiony w dziesiątkę. I cóż z tego, że mała nie potrafi trafić naklejką w przeznaczone do tego kółeczko, a najchętniej nakleja ją na rękę, czy bluzkę. Od czego są dorośli? Od tego, by pomóc nakleić w miarę prawidłowo. Albo od tego, by podziwiać nową ozdobę na ręce. Najważniejsza jest satysfakcja malucha i wspólna zabawa z mamą, czy tatą.

Nie chcę jednak, by ktoś pomyślał, że książka nie nadaje się do niczego więcej, poza targaniem, bazgraniem i naklejaniem gdzie popadnie. Otóż nie. Starsze dzieci, takie, które równie mocno co maluchy kochają psy, czy koty, bezwzględnie powinny znaleźć tę książeczkę na swojej półce z książkami. Warto, by dzieciaki dodatkowo miały też na półce któreś z książek Holly Webb, o Rufim, Prążku, Mgiełce, czy Alfiku, bo będzie im łatwiej wykonać pewne zadania (np. nakleić zwierzaki w kolejności od najbardziej lubianego). Oczywiście nie jest to warunek konieczny, by zeszyt z naklejkami spodobał się dzieciom. Te, które nie znają bohaterów serii „Zaopiekuj się mną” będą miały niepowtarzalną okazję, by poznać nowych, zwierzęcych przyjaciół.

Książka, to nie tylko naklejki. Tych jest tu sporo, bo aż 70, w tym i naklejki na zeszyty.

Naklejki można wykorzystać w dowolny sposób – część z nich przeznaczona jest do naklejenia ich w książeczce, część do dowolnego wykorzystania, wedle własnej inwencji i uznania.

Poza tym prawdziwy wielbiciel psów i kotów znajdzie tu plakaty ze zwierzakami, które będą miały okazję zawisnąć w honorowym miejscu w dziecięcym pokoju i ozdobić ścianę. A przy okazji sprawić radość przyjacielowi kotów i psów.

W „Albumie…” znaleźć można jeszcze coś – karty z wizerunkami różnych ras psów i kotów a także z krótką ich charakterystyką. Karty te przeznaczone są do wycinania, podobnie jak wspomniane już plakaty. I to nadal nie koniec niespodzianek, jakie kryje książka. Jest tu kącik autora: młodzi literaci napisać mogą opowiadanie o swoim pupilu, malarze narysować swojego ukochanego zwierzaka. Jest też miejsce na wklejenie zdjęcia własnego, domowego pupila.

Wszystkie te atrakcje sprawiają, że dzieci spędzą przy „Albumie z naklejkami” z serii „Zaopiekuj się mną” niezapomniane i bardzo przyjemne chwile. Będzie to dobra rozrywka również i dla rodziców, którzy z całą pewnością z chęcią zapoznają się z twórczością dzieci, czy to tymi wychodzącymi spod pióra, czy kredki.

Polecam!

Ocena 5,5/6

zielona sowa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s