Bajka/Baśń/Dla dzieci

Krasnoludki są na świecie – Ewa Skarżyńska „Opowieść niebywała o dwóch najprawdziwszych krasnalach”

Opowieść niebywała - Skarżyńska

Książkę można kupić TUTAJ

„Czy to bajka, czy nie bajka

 Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam :

Krasnoludki są na świecie.”

Te słowa Marii Konopnickiej pochodzące z utworu „Krasnoludki są na świecie” zna większość przedszkolaków. Niech dzieci rozwiną skrzydła i poznają więcej bajek o krasnoludkach (nie tylko Konopnickiej!) i innych magicznych, baśniowych stworzeniach.

Dziecięce horyzonty warto zacząć poszerzać, sięgając w pierwszej kolejności po książkę „Opowieść niebywała o dwóch najprawdziwszych krasnalach” Ewy Skarżyńskiej.

                Książka Ewy Skarżyńskiej to prawdziwe wyzwanie dla dzieci. Posłuchać mamę, zgasić światło i iść spać, czy raczej czytać dalej o przygodach sympatycznych Grubełki i Marguszka? I bądź tu mądry i grzeczny – pomyśli z pewnością niejedno dziecko, zafascynowane opowieścią o poszukiwaniu przez krasnoludki czerwonej czapeczki.

Czym jest owa czerwona czapeczka, dlaczego jest tak ważna oraz wiele innych odpowiedzi na równie trudne pytania, odnajdzie młody czytelnik w książce Ewy Skarżyńskiej. A oprócz tego mnóstwo kolorowych i rozwijających wyobraźnię ilustracji, pięknie wkomponowanych w całość. Tak na marginesie, ilustracje są najzwyczajniej w świecie mówiąc piękne, co książka zawdzięcza ilustratorce, Reginie Szczęść.

Co jeszcze skrywa „Opowieść niebywała…”? Z całą pewnością wesołe i pouczające historie. Nie jakieś moralizatorskie i wydumane opowieści, które zniechęcają dzieci do czytania, do naśladowania, do rozwoju, etc., a historie wesołe, zabawne przygody o jakich się śni i które inspirują do bycia kreatywnym.

Przygody dwójki bohaterów i postaci napotykanych na ich drodze, natchną też niejedno dziecko do naśladowania w niektórych zachowaniach krasnoludki (ku radości rodziców). Ta książka to również źródło pomysłów na ciekawe zabawy i nietuzinkowe spędzanie czasu wolnego przez dzieciaki.

Jeśli nadal wahacie się, czy warto sięgnąć po tę książkę (bo przecież na rynku jest tyle interesujących książek dla dzieci), powiem na dokładkę, że bajka ta przekona wasze dzieci, że dobro popłaca i że należy wytrwale dążyć do wyznaczonego sobie celu.

Ocena 5/6

sztukater_logoKsiążka z serwisu Sztukater

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s