Bajka/Baśń/Dla dzieci/Nauka

Angielski z Disneyem – Chuck Wilson „Piknik Minnie”

Piknik Minnie

Książkę można kupić tutaj

Kiedy rozpocząć naukę języka obcego z dzieckiem? Są różne opinie zarówno rodziców, językowców, jak i psychologów. Jeśli podzielacie opinię, że im wcześniej, tym lepiej, zachęcam do sięgnięcia po pomoc naukową w postaci książki z cyklu Disney English First Readers – „Piknik Minnie”. Wraz z bohaterami popularnej kreskówki wasze dziecko wesoło spędzi czas, przy okazji osłuchując się z językiem angielskim.

Które dziecko nie pokochało wesołej Myszki Miki, psa Pluto, czy Kaczora Donalda? Ta wesoła gromada od wielu lat bawi, uczy i umila czas. Wykorzystajcie tę miłość i namówcie dziecko do wspólnego czytania i powtarzania angielskich zdań, a następnie do odsłuchania dołączonej do książeczki płyty CD, czytanej przez anglojęzycznego lektora, a szybko wasze dziecko zapała uczuciem nie tylko do bohaterów Disneya, ale i do języka angielskiego.

„Piknik Minnie” to wesoła historyjka, z której dzieci nauczą się kilku zwrotów dotyczących urządzania pikników i zabawy na świeżym powietrzu. Opowiedziana prostym słownictwem historia w zabawny sposób przedstawi przygodę, jaka przytrafiła się Myszce Minnie i udowodni, że prawdziwi przyjaciele nieomal czytają nam w myślach.

Każde zdanie tej ciekawej historii zostało przetłumaczone na język angielski, a ważniejsze słowa graficznie wyróżniono w tekście. Dodatkowym ułatwieniem nauki jest wprowadzony do książeczki słowniczek angielsko-polski.

Jak w pozostałych książkach z serii Disney English First Readers, także i w „Pikniku Minnie” znajdziecie szereg ciekawych ćwiczeń, które pomogą dziecku utrwalić zdobyte słownictwo oraz zapamiętać wybrane angielskie zwroty. Dzieci będą miały okazję nie tylko wykazać się znajomością angielskich słówek, ale umiejętnością liczenia, czy logicznego myślenia dzięki zabawom zaproponowanym w książeczce.

Oprócz ciekawej historyjki, atutem książki jest też jej szata graficzna. Jest bajecznie kolorowo i pięknie, czyli tak, jak być powinno, by przyciągnąć uwagę najwybredniejszego czytelnika i najbardziej surowego, jakim jest dziecko.

Zachęcam zatem, byście zajrzeli do piknikowego koszyczka Minnie i odkryli, jakie skarby wylądowały w jego wnętrzu. Przestrzegam tylko przed jednym. Książka stanowi wyłącznie pomoc do nauki angielskiego. Nie sprawi, że wasze dziecko zacznie biegle władać tym językiem. Jeśli liczycie na cud, wasza wiara podupadnie. Jeśli jednak macie zdrowe podejście, na pewno nie będziecie rozczarowani!

 

Ocena 5,5/6

sztukater Książka pochodzi z serwisu Sztukater.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s