Bajka/Baśń/Dla dzieci

Niesforny brat – Aneta Krella Moch „Królewna Lenka i awantura o skarb”

Lenka i awantura o skarb

Książkę można kupić TUTAJ

Pamiętacie królewnę Lenkę? Tak, tak – małą, czarnowłosą dziewczynkę, która nie chciała być grzeczna i przysparzała swoim rodzicom sporo zmartwień. Tę samą, która płakała na wieść o tym, że nie będzie jedynaczką. Jak każde małe dziecko i każda mała dziewczynka, jest osóbką sprawiającą sporo zmartwień rodzicom, ale w gruncie rzeczy dobrą i kochaną. Jeśli jesteście ciekawi, a raczej jeśli wasze dzieci są ciekawe, co u niej słychać, zapraszam do lektury książki „Królewna Lenka i awantura o skarb” Anety Krelli-Moch.

Tym razem to nie Lenka przyprawia o siwe włosy zatroskanych jej wybrykami rodziców. To mały brat królewny doprowadza ją do łez i … do furii. Królewicz, jak każdy niemowlak, ma mnóstwo dziwnych pomysłów, które nie zawsze kończą się szczęśliwie i nie każdego wprawiają w dobry nastrój. Co takiego zmajstrował chłopiec? Zniszczył największy skarb Lenki.

Przeczytajcie o tym w książce, by dowiedzieć się, jak zakończy się ta historia.

Książki Anety Krelli-Moch z serii „Królewna Lenka” warto czytać dzieciom. Zachwycą każdego malucha ciekawymi historiami, w których niejednokrotnie odnajdzie przygody, które przeżywa on sam. Bo który maluch nie broi? Który czasem nie jest wściekły na swoje rodzeństwo?

W opowieściach o Lence maluchy natkną się na problemy, z którymi borykają się same, a co ważniejsze dowiedzą się, w jaki sposób można je rozwiązać. W „Awanturze o skarb”, dzieci dodatkowo usłyszą jedną z najcenniejszych prawd, mianowicie, że nie ma takiej rzeczy, której nie da się wybaczyć tym, których się kocha, ani nie ma takiej szkody, której nie da się naprawić.

Jest tu nie tylko czego posłuchać, ale też na czym oko zawiesić, o co zadbała autorka książki i ilustratorka w jednej osobie. Jak zwykle, Aneta Krella-Moch wykonała kawał dobrej roboty, a ilustracje do Lenki uprzyjemnią dzieciom słuchanie o przygodzie dziewczynki. Ładne, barwne i przyciągające wzrok ilustracje sprawią dzieciom niezapomnianą frajdę.

Zapraszam więc do lektury wszystkie mamy i ich córy.

Ocena 5/6

sztukater_logoKsiążka pochodzi z serwisu Sztukater

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s