Dla dzieci/Hobby/Inne/Nauka

Angielski w Stumilowym Lesie – „Kubuś i przyjaciele – Kubuś szuka pisanek/Wszystkiego najlepszego, Kłapouchy!”

kubuś pisanki + ...Książkę można kupić TUTAJ

Chcesz, by twoje dziecko już od najmłodszych lat uczyło się języka obcego? Dla rodziców, którzy odpowiedzą tak, przygotowana została pomoc naukowa w postaci książeczki z płytą CD, z serii Disney English First Readers. Ta książka, to okazja, by dziecko rozpoczęło naukę języka angielskiego z bohaterami kreskówek studia Disneya.

Proponuję wam na początek książkę„ Kubuś i przyjaciele – Kubuś szuka pisanek/Wszystkiego najlepszego, Kłapouchy!”. To dwie wesołe historie, które pomogą rozpocząć trudną i wyboistą drogę prowadzącą do sukcesu w postaci osłuchania się dziecka z językiem obcym, a w przyszłości zaowocuje posługiwaniem się angielskim.

                Książka z pewnością zainteresuje dzieciaki chłonne wiedzy, które słuchać będą dwóch ciekawych historyjek o przygodach małego, łakomego misia oraz jego przyjaciół. Tekst w książeczce jest zarówno w języku polskim jak i angielskim. Są to pojedyncze, krótkie zdania, z pogrubionymi najważniejszymi słówkami, które dodatkowo zamieszczono w słowniczku znajdującym się na każdej stronie oraz na końcu opowiadania. Naukę umilają ładne, kolorowe ilustracje przedstawiające wesołą kompanię Puchatka – od Prosiaczka, po Kłapouchego, Tygrysa czy Sowę.

By ułatwić naukę języka, do książeczki dołączona została płyta CD, czytana przez Kena Wolta, aktora i lektora. Dziecko będzie miało okazję osłuchać się z tekstem wypowiadanym przez osobę posługującą się angielskim, jako językiem ojczystym, a także śledząc tekst w książce nauczyć się poprawnie czytać i wymawiać słowa. To duży plus książki, bowiem nie jest tajemnicą, że sporej grupie osób uczących się języka obcego problem sprawia zrozumienie tekstu mówionego, gdy tymczasem z pisanym nie mają najmniejszych trudności.

                Dodatkowym atutem „Kubusia i przyjaciół…” są różnorodne ćwiczenia utrwalające poznane słownictwo. To swego rodzaju lekcja, powtórka na wesoło. Pośród zadań postawionych przed dziećmi do wykonania mamy chociażby łączenie w pary, kolorowanki, uzupełnianie, itp. Tak skonstruowane zadania rozwijają dziecięcą wyobraźnię, pomagają też w przyjemny i prosty sposób utrwalić poznany materiał.

Polecam książeczkę gorąco.

Ocena 5/6

sztukater_logoKsiążka pochodzi z serwisu Sztukater

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s