Dla dzieci/Poezja

A to feler! – Jan Brzechwa „Na straganie”

Na straganie - Brzechwa

Książkę można kupić TUTAJ

„Na straganie w dzień targowy

Takie słyszy się rozmowy:

Może pan się o mnie oprze,

Pan tak więdnie, panie koprze”

Czy pamiętacie ten wierszyk z dzieciństwa? Ja doskonale. Znam cały na pamięć i przy okazji uwielbiam. Z resztą nie jest to jedyny wiersz Brzechwy, który wyrecytować potrafię w środku nocy obudzona z głębokiego snu. Pewnie i z wami jest podobnie, bo nie ma chyba człowieka, który nie wychował się na wierszach Brzechwy, czy Tuwima.

                „Na straganie” to nie tylko jeden z najbardziej znanych wierszy dla dzieci Jana Brzechwy, to również klasyk polskiej literatury. Wydawnictwo Papilon zdecydowało się wydać takie właśnie wiersze w serii Klasycy Dzieciom. Obok „Na straganie” dzieci poznać mogą m.in. „Lokomotywę” i „Rzepkę” Juliana Tuwima, czy „Zwierzęta” Jana Brzechwy.

                Książka kusi z kilku względów. Jest starannie wydana, a co ważniejsze w twardej oprawie i z twardymi stronami, umożliwiającymi przeglądanie jej przez najmłodsze dzieci, bez strachu przed zniszczeniem, czy zabrudzeniem. Przyciągają też kolorowe ilustracje Marty Kurczewskiej, które świetnie komponują się z wesołą treścią wiersza. Plus należy się także za czytelność. Spora i wyraźna czcionka umożliwia łatwe i przyjemne czytanie starszakom. Książkę czyta się więc i ogląda z przyjemnością.

Tak zaserwowana książka rozwija wyobraźnię dziecka oraz jego wrażliwość, a to z kolei zgodnie z informacjami psychologów wspomaga jego rozwój emocjonalny.

Czy polecam? Naturalnie!

Ocena 5/6

Książkę do recenzji udostępniła mi Grupa Wydawnicza Publicat.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s