Dla dzieci/Inne

Dla małych odkrywców – „Kolory. Zeszyty dla najmłodszych”

KoloryKolory. Zeszyty dla najmłodszych można kupić TUTAJ

Zielone liście, żółte słońce, czerwone serce, fioletowa śliwka. Proste, prawda? Otóż nie dla każdego, bo dla małego odkrywcy, wkraczającego dopiero w życie, to wiedza tajemna. By ją zgłębić i w późniejszym, doroślejszym życiu w pełni wykorzystywać, potrzebny jest ktoś, kto zdradzi sekrety świata i nauczy nie tylko patrzyć, ale i rozróżniać. W tym przypadku – kolory.

                Wydawnictwo Book House kolejny już raz pomoże zarówno maluchom, jak i ich opiekunom za pomocą zabawy w naklejanie, poznać kolejne z ważnych zagadnień.

Niektóre z dzieci miały okazję zająć się dotychczas „Pojazdami”, inne „Kształtami”, czy „Zwierzętami”, czas więc najwyższy poznać „Kolory”.

Podobnie jak poprzednie książeczki z serii, także i w tej znajdziemy 70 kolorowych naklejek, które w prosty i przyjemny sposób pomogą dzieciom przyswoić nazwy kolorów, choć nie tylko. Pojawi się też mnóstwo innych pojęć, które za pomocą koloru określać będą niektóre charakterystyczne przymioty danej rzeczy, zwierzęcia, rośliny, itp. Bo przecież każdy dość szybko wie, że cytryna jest żółta, a ogórek zielony. Niby proste, a jednak…

Święta to prawda, że nie pamięta wół jak cielęciem był. Spróbujmy zatem uprzyjemnić młodemu człowiekowi naukę i sprawić, że będzie z radością przyswajał sobie wiedzę, ofiarowując mu do pomocy „Zeszyty dla najmłodszych. Kolory”.

Dziecko w mig odkryje, jak pasjonujący jest świat i z jak wielu barw się składa.

                Dużym atutem tego niewielkiego zeszytu jest jego estetyczne wykonanie. Z przyjemnością zawiesić można oko zarówno na miniaturowych zdjęciach, jak i na powiększających te obrazy naklejkach.

Ale ładne i staranne wykonanie to nie wszystko. Zeszyty rozwijają w dzieciach zdolności manualne, jeśli tylko pozwolimy dziecku na samodzielne naklejanie obrazków, nie przejmując się, że czasem nie wymierzą dokładnie w odpowiednie pole. Nawet, jeśli nie trafią nawet w pobliże tego pola… Nie ma to znaczenia. Nauka wymaga pracy, a trening czyni mistrza. Wraz z wiekiem i praktyką przyjdzie i dokładność.

Polecam do wspólnej zabawy.

Ocena 5,5/6

Książkę do recenzji udostępniło mi Wydawnictwo Zielona Sowa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s