Inne/Takie tam

Snow Crash Trio – audiowizualny projekt do powieści Neala Stephensona

snow cash trioSnow Crash Trio – audiowizualny projekt do powieści Neala Stephensona

Na podstawie powieści audiowizualna grupa Snow Crash Trio skomponowała i wyreżyserowała projekt multimedialny Snow Crash. Za stronę muzyczną odpowiadają Banian i Miki (muzycy nieistniejącej już formacji KERD – wspólne występy z m. in. Cinematic Orchestra, Swayzak, DJ Krush) oraz LAL – producent i muzyk znany głównie ze współpracy z CDProjekt/Wiedźmin, National Geographic oraz punkrockową legendą, grupą Kryzys.

Część wizualna została opracowana przez artystę znanego jako SpaceSkull, mającego na koncie realizacje m. in. Microsoft, T-Mobile, TVP.

Brzmienie SCT jest zderzeniem modulowanej na żywo elektroniki z dźwiękami gitar oraz akustycznej i elektronicznej perkusji.

Prezentowany materiał jest multimedialną ilustracją fabuły książki Snow Crash.

Skład:

Lal – komputer i instrumenty klawiszowe

Miki – gitara i efekty

Banian – perkusja akustyczna i elektroniczna SpaceSkull – wizualizacje

SCT Live teaser na YouTube: http://youtu.be/hHW-e3cxso4 Kanał na Youtube: http://www.youtube.com/channel/UCAr0-FJ1j6mCUgpmgIjQJrw

EP będące zapowiedzią nadchodzącego wydawnictwa płytowego:

http://soundcloud.com/snow-crash-trio

(download – mp3 @ 320kbps)

Facebook: http://www.facebook.com/SnowCrashTrio

Wydana w 1992 roku Zamieć (ang. Snow Crash) Neala Stephensona została uznana przez krytyków i dziennikarzy za jedną z najbardziej wpływowych książek lat dziewięćdziesiątych. W rankingu magazynu Time Zamieć została umieszczona przez krytyków na liście 100 najważniejszych anglojęzycznych książek wszechczasów.

Zamieć to, jak wyjaśnił w swoim eseju w 1999r. Stephenson, to obraz jaki powstał na ekranie monitora, w momencie zawieszenia się systemu we wczesnej wersji komputera Apple Mackintosh, specyficzne „śnieżenie” podobne jakie powstaje na ekranie telewizora podczas zakłóceń emisji.

Książka prezentuje język sumeryjski jako podprogowy język programowania dla części mózgu, który funkcjonuje podobnie jak system operacyjny ludzkiego mózgu. Dla bohaterów powieści, bogini Asherah jest uosobieniem lingwistycznego wirusa, podobnego jak wirus komputerowy. Bóg Enki w powieści stworzył kontrprogram który spowodował, że ludzkość zaczęła mówić różnymi językami  w obronie przed wirusem Asherah. Jest to nowa, stworzona przez Stephensona interpretacja biblijnej przypowieści o Wieży Babel.

Akcja powieści rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych w 21 wieku. Na potrzeby powieści Stephenson stworzył wyewoluowany świat przyszłej cywilizacji , w której władza polityczna sprawowana jest przez koncerny gospodarcze, a Internet został zastąpiony przez metaverse, wyższą formę wirtualnej rzeczywistości Internetu. Metaverse zaludniają stworzone przez użytkowników Internetu avatry i demony.

Powieść Zamieć była nominowana zarówno do nagrody British Science Fiction Award jak i Arthir C. Clarke Award. W Polsce została wydana nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka.

Powieści Neala Stephensona wydaje w Polsce Wydawnictwo Mag. Wydawnictwo Mag wydało następujące powieści Neala Stephensona: Cykl Barokowy, Cryptonomicon, Peanatema, REAMDE.

INNE KSIĄŻKI NEALA STEPHENSONA

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s