Bajka/Baśń/Dla dzieci

Latawce, dmuchawce, balony – „Zabawy Maksa” Katarzyna Zychla

zabawy Maksa

Książkę można kupić TUTAJ

Maks, to sympatyczny hipopotam, którego z pewnością mieliście okazję poznać, jeśli wcześniej sięgnęliście po którąś z książeczek z cyklu „Świat Maksa”. Ja swoją znajomość rozpoczęłam od lektury „Maks poznaje świat”. I od razu zaprzyjaźniłam się z sympatycznym zwierzakiem, a jego przyjaciele stali się równocześnie i moimi.

Tym razem hipopotam pokaże wszystkim dzieciakom, jakie są najlepsze „Zabawy Maksa”. Katarzyna Zychla, czyli autorka książeczki w pełen ciepła i humoru sposób przedstawiła zabawy, które zainteresują każdego młodego człowieka. Czego tu nie ma! Puszczanie latawca, zabawa balonikami, puszczanie zajączków lusterkiem. Tradycyjnie – mnóstwo radości i wesołych chwil wspólnie spędzanych wraz z krokodylem, hipopotamami, zebrą i resztą wesołej gromadki.

Książka rozwija u dzieci empatię, uczy jak żyć w grupie oraz ukazuje wartości , które są w życiu ważne. Dziecko wyniesie z krótkich historyjek lekcję, którą będzie miało szansę rozwijać pod czujnym okiem opiekunów. Dowie się m.in. jak ważne jest posiadanie przyjaciół, opieka nad młodszym rodzeństwem, czy wspólna zabawa. A jako że nauka ta podana będzie w ciekawym opakowaniu, dziecko chętnie słuchać będzie ciepłych opowieści o Maksie i jego przygodach. Kolorowe ilustracje sprawią, że wasz młody odkrywca z zainteresowaniem i radością będzie wyczekiwał momentu wspólnego czytania. Książeczka podwójnie przykuje jego uwagę kolorowymi ilustracjami Agnieszki Filipowskiej i atrakcyjnymi tekstami Katarzyny Zychli.

„Zabawy Maksa” z całą pewnością sprawią radość każdemu małemu dziecku. Od dwulatka, po przedszkolaka. Starsze dzieci dzięki dużej i w wielu miejscach kolorowej czcionce z pewnością chętnie same staną w szranki z literkami.

Szkoda tylko, że książeczka nie ma utwardzonej okładki i że kartki są miękkie, co byłoby korzystne w przypadku najmłodszych dzieci. Ale wziąwszy pod uwagę bardzo niską cenę książki, staje się to akceptowalne i w pełni zrozumiałe. Niska cena kosztem trwałości.

Ocena 5/6

sztukater_logoKsiążka pochodzi z serwisu Sztukater.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s