Audiobook/Bajka/Baśń/Dla dzieci/Zapowiedzi

Mądra Przyjaźń – akcja Biblioteki Akustycznej i Fundacji Azylu pod Psim Aniołem

groszka--speltoniemi--front500px

Już 4 grudnia na rynku ukaże się wyjątkowy audiobook:

Groszka, Piesek, który chciał mieć dziewczynkę. Audiobookowi towarzyszy akcja Mądra przyjaźń, mająca na celu informowanie o psiej adopcji.

Książka fińskiej pisarki Sari Peltoniemi to czarująca opowieść o przyjaźni psa i dziecka, którą powinien przeczytać każdy, niezależnie od wieku.

Historię Groszki czyta Artur Barciś.

Partnerem wydania i akcji Mądra przyjaźń jest Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem.

Zwiastun: http://youtu.be/zCA_e5WsoFE

Zbliżają się święta, a wraz z nimi czas prezentów. Z tej okazji również polscy rodzice będą starali się zaspokajać szereg marzeń swoich dzieci. Nierzadko rolę prezentów pełnić będą zwierzęta, a zwłaszcza niezwykle popularne psy. Czy wszystkie dzieci będą wiedziały jak postępować ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi? Można mieć co do tego wątpliwości. W przygotowaniu do nauki obchodzenia się z własnym zwierzakiem niezwykle pomocny okazać może się audiobook Groszka. Piesek, który chciał mieć dziewczynkę fińskiej pisarki, Sari Peltoniemi. Książka do słuchania z Arturem Barcisiem w roli lektora, stanowi część akcji Mądra Przyjaźń.

Groszka opowiada historię adoptowania ludzkiego dziecka przez… psa. Mała suczka marzy o posiadaniu swojego człowieka, zazdroszcząc tego innym, znajomym psom. W końcu i ona natrafia na swoją własną, małą Dominikę. Ludzkie dziewczynki są podobno bardziej posłuszne i spokojne od ludzkich chłopczyków, niemniej i ona okaże się dla niewielkiej suczki poważnym wyzwaniem. Dominika płacze w nocy, domaga się soku zamiast wody, nie chce jeść tylko trochę przybrudzonego lizaka… Nieustannie oczekuje, aby się nią zajmować i zabawiać. W ten nietypowy sposób przedstawiono trudy związane z adopcją własnego czworonoga.

Zabawnie opowiedziana instrukcja obsługi małych dziewczynek to opowieść dla osób w każdym wieku. Znakomicie sprawdzi się zwłaszcza jako instruktaż dla dzieci marzących o własnym psie. Dzięki temu nie będą traktować go niczym zabawki, ale jako żywe stworzenie. Uzmysławia dzieciom to, jakiej odpowiedzialności wymaga od nich zrealizowanie marzeń o posiadaniu własnego zwierzęcia, oferując przy tym możliwość wysłuchania barwnej opowieści. Część audiobooka stanowi poradnik Tuuli Pudelskiej Jak wychować człowieka. Losy sympatycznej kundelki i jej nowej przyjaciółki to przykład skandynawskiej literatury przeznaczonej dla dzieci w jej najlepszym wydaniu.

Opowieść Groszki to nie tylko porcja dobrej zabawy i praktycznych porad, ale i okazja do wsparcia potrzebujących czworonogów. Biblioteka Akustyczna zdecydowała się włączyć w akcję Mądra Przyjaźń zmierzającą do budowy poczucia społecznej odpowiedzialności i wrażliwości na los polskich psów. Organizatorzy zwracają uwagę na jej dwa główne cele. Po pierwsze, chęć zaprzyjaźnienia się z psem wymaga mądrego podejścia do zwierzaka. Należy go szanować i kochać tak samo, jak chciałoby się być kochanym. Najlepiej zdecydować się na takiego czworonoga, który naprawdę potrzebuje miłości. Z tego względu warto poprosić o pomoc Psiego Anioła.

Z każdego egzemplarza sprzedanego audiobooka złotówka przekazana zostanie na rzecz Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. W akcję postanowił zaangażować się również Artur Barciś, który zrezygnował ze swojego honorarium na jej rzecz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s