Dla dzieci/Poezja

Wiersze przyprawiające o ból brzucha!! – „Słonie na pontonie” Izabela Mikrut

Pamiętacie językowe połamańce o których pisałam nie tak dawno temu, czyli „Strasznie trudne wierszyki” Izabeli Mikrut? Tak? To świetnie, bo nie muszę w takim razie szczególnie mocno rekomendować wam kolejnej pozycji, która wyszła spod pióra autorki, czyli „Słoni na pontonie”.

Postaram się jednak zachęcić do zapoznania się z tą pozycją osoby, które nie miały okazji wcześniej poznać wesołych wierszyków satyryka i humorologa w jednym, czyli pani Izabeli. Z pewnością uśmiejecie się nieźle czytając wierszyki najpierw dziecku, a potem sobie. Bo „Słonie na pontonie”, to ten typ literatury, który wprawia w wesoły nastrój nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Niegdyś działo się tak dzięki książce „Bromba i inni” Macieja Wojtyszki, dziś dołącza do tego zestawienia Izabela Mikrut ze swoimi pomysłami.

                „Słonie na pontonie” to niewielkich rozmiarów książeczka z wierszykami napisanymi dowcipnym językiem. Ich odbiorcami są w szczególności dzieci, ale jak już wspomniałam, także rodzice będą zachwyceni czytając zabawne historie głównie zwierząt, napisane wprawnym piórem Izabeli Mikrut. Zabawy będzie co niemiara, zwłaszcza, kiedy na zmianę wybuchać będziecie śmiechem. Raz wy, raz wasz malec, raz wspólnie. Tylko uwaga! Ze śmiechu mogą rozboleć was brzuchy, ostrożnie więc ze „Słoniami…”, bo możecie przedawkować!

Nie wierzycie? Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli, jak mówi Pismo Święte. Musicie zatem uwierzyć na słowo, choć w tym przypadku nie tylko wiara czyni cuda. Autorka czyni cuda językowe, bawiąc się świetnie podczas wymyślania historii o kornikach, leniwcu, kurze, krecie, jeżu i innych wesołych bohaterach. Dlatego jej dobra zabawa i jej dobry humor udzielają się czytelnikowi żądnemu wierszyków wesołych i inteligentnych, dorównujących tym, które napisał Tuwim, czy Brzechwa.

„Słonie na pontonie” to historie ciekawe, pełne fantazji i polotu, które podbiją serca wszystkich dzieci. Jeśli chcecie sprawić dziecku mądry prezent na święta, taki, który wniesie coś więcej w ich beztroski żywot niż kolejny świecący i piszczący gadżet jakich na rynku wiele, sprawcie mu niespodziankę w postaci tej książeczki. Jako jeden z nielicznych dzieciaków będzie mógł pochwalić się przed kolegami z przedszkola, że dostał pod choinkę pół zoo. I wcale nie skłamie!

Poza ciekawymi tekstami zafundujecie mu również ciekawą oprawę graficzną, z równie wesołymi co wierszyki Mikrut ilustracjami Jacka Siudaka.

A jeśli macie wątpliwości, czy wasze dziecko polubi książeczkę, powiem tylko: Więcej wiary we własne dziecko, ludzie!

Ocena 6/6

Książka pochodzi z serwisu Sztukater.

Reklamy

2 komentarze do “Wiersze przyprawiające o ból brzucha!! – „Słonie na pontonie” Izabela Mikrut

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s