Dla dzieci

Człowiek bez tajemnic – „Ludzkie ciało. Przewodnik z obrazkami 3D”

Kolejna obok „Kosmosu…” propozycja Wydawnictwa Wilga, przybliżająca młodemu czytelnikowi cuda biologii, to „Ludzkie ciało. Przewodnik z obrazkami 3 D” z tekstami Mirandy Smith. Tym razem zainteresowane odkrywaniem i rozwiązywaniem nurtujących problemów dzieci, mogą dowiedzieć się wielu zajmujących informacji o samych sobie. A przy okazji odkryć, że w zdobywaniu wiedzy nie ma tematów tabu.

„Ludzkie ciało…” zachęca do zgłębiania wiedzy dzięki pięknemu i wyjątkowo starannemu wydaniu oraz dzięki przystępnemu językowi, jaki został użyty do opisania najważniejszych informacji z dziedziny ludzkiej anatomii. Każde dziecko skuszone kolorowymi ilustracjami, czy obrazkami 3D z zainteresowaniem odda się lekturze albumu. Podobnie jak w przypadku „Kosmosu…”, także i dorosły czytelnik odnajdzie tu informacje, które z całą pewnością stanowić będą dlań novum. I chyba nie ma się czego wstydzić, jeśli przyznamy się przed samymi sobą i przed dziećmi, że wiele informacji wyparowało nam jakimś dziwnym zrządzeniem losu z głowy, a niektóre są czymś, o czym słyszymy po raz pierwszy.

Wspólna „podróż” po ludzkim ciele, to wspaniała rozrywka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Książka przybliży informacje o kościach, mięśniach, mózgu, czy zmysłach, w prosty ale nie infantylny sposób przedstawi wiedzę o narodzinach i rozwoju, wyjaśni wiele frapujących kwestii. Do tego masa ciekawostek i zdjęć, które sprawią, że każde dziecko pokocha biologię i anatomię. Będzie to niezwykła okazja do tego, by zaszczepić młodemu człowiekowi zamiłowanie do nauki, żądzę do odkrywania tajemnic świata i cudów natury, jakim niewątpliwie podlegamy. Ba, jakimi jesteśmy sami…

Po zakończeniu lektury, bez problemu dzieci będą objaśniać co to jest łańcuch DNA. Układ mięśniowy, czy kostny nie będzie stanowił żadnej tajemnicy, a opowiedzenie o budowie paznokcia, czy mózgu będzie bajecznie proste. Bo książka ta, w przeciwieństwie do wielu podręczników biologii, przedstawia informacje wychodząc od spraw ogólnych, do coraz bardziej szczegółowych.

Taka forma nauki, to zdecydowanie olbrzymia frajda. Nawet dzieci, które stronią od zeszytów i książek będą szczęśliwe i przeświadczone, że nauka nie zawsze musi być nudna i trudna. A rodzice z satysfakcją i dumą patrzeć będą na swoje niesamowicie zaaferowane nauką dzieci.

Dodatkowo szczególnie przejęte lekturą „Ludzkiego ciała” dzieci, będą mogły powiesić na ścianie wielki plakat 3D, który zamieszczony został w książce.

Świetna pozycja godna polecenia i warta wydania na nią dość dużych (niestety) pieniędzy.

Ocena 6/6

Książkę otrzymałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Wilga.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s